cinarpanjur_kupeste_korkuluk_sistemleri
Küpeşte Korkuluk Sistemleri
29 Ocak 2016
kepenk
Kepenk Nedir Nasıl Tamir Edilir
26 Şubat 2017
Hepsini Göster
cinarpanjur_dusakabin_sistemleri

Duşakabin Nedir?

Duşakabin; duş alırken etrafı sıçrayan sulardan korumak, banyoyu duş alırken başka insanların kullanmasını sağlamak, kompakt duşakabinler sayesinde aldığımız duşun kalitesini arttırmak ve banyomuza modern bir görünüm kazandırmak amacıyla oluşturulmuş bir banyo eşyasıdır.

Duşakabin kendi içinde üç ana sınıfa ayrılmaktadır. Bunlar; mika duşakabinler, temperli duşakabinler, ve kompakt duşakabinlerdir. Mika duşakabinler polistren ismiyle de bilinen plastik duşakabinlerdir.

dusakabin_sistemleri1Polistren;

Bazı stiren moleküllerinin birbirleriyle bütünleşerek bir zincir oluşturmasıyla ortaya çıkan yapay bir plastik türevidir. Renksiz ve saydam bir yapıya sahiptir. Alkol ve asitlere karşı dayanıklı olmasından kaynaklı duşa kabinlerde yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Polistren duşa kabinlerin oval, kare ve iki duvar arası uygulanabilen modelleri bulunmaktadır. Polistren (mika) duşa kabinler ekonomik seri duşa kabin sınıfına giren ucuz duşakabinlerdir.

Temperli Cam Duşakabinler

Cam dıuşakabinler olarak da bilenen temperli duşakabinlere 4 mm, 6 mm veya 8 mm. kalınlığında camlar kullanılmaktadır. Dekoratif veya şeffaf cam seçeneklerinin bulunduğu kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmiş bu cam duşakabinlere temperli duşakabinler denmektedir. Temperleme; Camların 700°C’de ısıtıldıktan sonra, hava üflenerek, hızla soğutulmasıyla kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmesidir.

Temper camlı duşa kabinleri güvenilirliğini kanıtlamış duşa kabin firmalarından almanız önemlidir. Çünkü merdiven altı tabir edilen firmalar maliyeti düşürmek ve ürünü ucuza satabilmek için temperleme masrafından kaçınıp, güvenliğinizi tehlikeye atabilmektedirler. Temperlenmemiş duşakabinler kolay kırılacağından, ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilirler.

Kompakt duşakabinler;

Son yıllarda piyasaya çıkmış lüks duşakabin sınafına giren modellerdir. Su sıcaklığının otomatik olarak ayarlanabildiği, hidro masaj (jakuzi) yapabilen, 25 ayrı noktadan basınçlı su püskürten, telefonu, cd çaları, radyosu ve havalandırması bulunan bu duşakabin modellerinin fiyatları 1500 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

 

dusakabin_sistemleri2DUŞAKABİNDE EN YÜKSEK VERİM ALMANIN YOLLARI

  1. duşakabininizi işinin ehli ustaya takdırınız ileride yaşayacağınız sorunlara baştan önlem almış olursunuz
  2. duşakabine kullanılan silikonun kararmaması için anti bakteriyel ve duşakabin için olduğuna dikkat edip su sızdırmamasını sağlayan silikonun kuruması için 1 gün kullanmayınız.
  3. duşakabin camlarını sirkeyle temizleyiniz.
  4. duşakabin temizliğinde kesinlikle toz vim gibi sert çizici özelliği olan asit içeriği olan tuz ruhu,çamaşır suyu aseton gibi aşındırıcı malzemelerle kesinlikle temizlemeyinız
  5. duşakabin hareketli panellerine yılda 1 kere vazelin sürünüz daha rahat hareket ettiğini göreceksiniz
  6. duşakabininizi yılda 1 kere mavi ispirtoyla te0mizletiniz kullanımdan kaynaklanan kalıcı kirlerin çıkmasına yardımcı olacaktır

 

MONTAJ

Montaj hizmetini Bursa’nın tüm ilçelerine Duşakabin Küvet, Jakuzi, Kompak Sistem, Duş Teknesi Üretim, Satış, Montaj, Teknik Servis ve Bakım Hizmeti Sunmaktayız.

Montaj hizmeti olarak Duşakabin,  Jakuzi,  Compak sistem, Küvet ve Duş teknesi servis hizmetlerini sadece İstanbul’a gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimizde 2 yıl ürün,  yedek parça ve servis garantisi bulunmaktadır.

Bauhaus, Koçtaş, Tekzen, Pratiker, Baumax tan almış olduğunuz Duşakabin,  Jakuzi, Compak sistem, Küvet ve Duş teknesi ürünlerinizin montaj, servis ve yedek parça tedariki yapılmaktadır. Bauhaus, Koçtaş, Tekzen, Pratiker, Baumax firmalarıyla hiçbir ticari bağlantımız bulunmamaktadır. Yapmış olduğumuz montajlarda ürün garantisi olmayıp sadece işçilik garantisi vermekteyiz.

 

dusakabin_sistemleri3Ölçü alma teknikleri

Standart duşakabin ölçüleri olarak duş teknesi, küvet, jakuzi, ya da kompakt sistemler hakkında veya mermer fayans, granit ve karolar üzerine direkt yere uygulanabilen duşakabin modelleri hakkında ölçü alma yöntemlerini sunmaya çalışacağız.

Dikkat etmemiz gereken standart duşakabin ölçüleri banyo içirişindeki küvet, duş teknesi, duşakabin, lavabo, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, kalorifer petekleri, menfez, banyo penceresi, su boruları, tavan, kiriş, kolan, süzgeç ve giderlerin yerlerini dikkatli ve mimari bir şekilde ölçülendirme yapılması dikkat ve önem arz etmektedir. Saydığımız objelerin yerinde ve iyi hesabi yapılmazsa iş bitiminde kırıp dökme şansınız olmayacaktır. Duşakabin ölçülendirme yaparken dikkat etmeniz gereken teknik çizimleri güzel bir şekilde anlatmaya ve çizmeye çalıştık. Eğer siz ölçü konusunda tereddüt ediyorsanız mutlaka bizi arayınız. Elimizden geldiği kadar birde biz size anlatalım bunda da tatmin olmazsanız biz gelip duşakabininizin ölçüsünü alalım.